Podsumowanie XII Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych jednostek OSP powiatu ostródzkiego
W minioną sobotę tj. 3 września 2022 r.w Ostródzie odbyły się XII Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek OSP powiatu ostródzkiego. OSP Miłakowo reprezentowały nasze druhny. Dziewczyny tym razem nie obroniły tytuł mistrzyń powiatu i z niewielką różnicą uplasowały się na 2. miejscu. Serdecznie gratulujemy naszym sąsiadkom z OSP Jurki za świetny wynik i życzymy powodzenia na zawodach wojewódzkich, które odbędą się już za 3 tygodnie. Dziękujemy za pomoc w przygotowaniach do zawodów naszym wspaniałym strażakom, na których dziewczęta zawsze mogą liczyć: dh Kazimierz Maciura, dh Marcin Zieliński, dh Adam Gagat . Podziękowania za udostępnienie stadionu oraz boiska szkolnego do treningów składamy w kierunku MKS Miłakowo i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im Jana Pawła II w Miłakowie
Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze OSP w dniu 25 czerwca 2021 r.
Po dłuższej przerwie, spowodowanej sytuacją epidemiczną, w dniu 25 czerwca 2021 r. odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Miłakowie, podczas którego przedstawiono najważniejsze informacje z działalności jednostki, plany na przyszłość oraz przeprowadzono wybory. Otwarcia zebrania dokonała Prezes Zarządu dh Renata Nowikiewicz, która przywitała przybyłych druhów. Wprowadzono sztandar OSP i dokonano zaprzysiężenia nowego członka OSP, dh Łukasza Chudzika. Dokonano również wręczenia druhom odznak za wysługę lat. Odznaka za wysługę 40 lat: dh Henryk Kuszpit Odznaka za wysługę 35 lat: dh Stanisław Banach Odznaka za wysługę 10 lat: dh Beata Homza dh Adrian Homza dh Natalia Grabowska
Gminne zawody sportowo-pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych w Morągu
W dniu 1 września 2019 r. w Morągu na stadionie miejskim odbyły się Gminne zawody sportowo-pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych w Morągu. W zawodach udział brały jednostki OSP z terenu gminy Morąg i gościnnie nasza jednostka OSP KSRG Miłakowo.Jednostki OSP rywalizowały między sobą w trzech konkurencjach.

XI Zawody Sportowo-Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych Powiatu Ostródzkiego

14 września 2019 r. na stadionie przy ul. Wyszyńskiego w Ostródzie rozegrane zostały XI Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych. Kilkanaście drużyn z całego powiatu ostródzkiego wystartowało w sportowo-pożarniczych mistrzostwach powiatu ostródzkiego.

Rywalizacja odbywała się w dwóch konkurencjach tzw. sztafecie pożarniczej 7x50 m i ćwiczeniu bojowym.

W sztafecie na pierwszej zmianie zawodnik musiał dobiec do ustawionego na torze węża i połączyć go z nasadą rozdzielacza, następnie dotrzeć do strefy zmian i przekazać pałeczkę sztafetową, którą była prądownica. Na drugiej zmianie do pokonania był płotek lekkoatletyczny. Trzeci strażak przeskakiwał tzw. „rów”. Czwarty zawodnik musiał jak najszybciej slalomem przebiec między tyczkami. Na piątego czekała do pokonania równoważnia. Szósty w kategorii mężczyzn miał do pokonania wysoką ścianę (dziewczęta przeskakiwały przez lekkoatletyczny płotek). A na ostatniej zmianie zadaniem strażaka było dobiegnięcie do ustawionego na torze węża i rozdzielacza, które należało ze sobą połączyć i z prądownicą minąć linię mety.

Gminne zawody sportowo-pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych w Morągu

W dniu 1 września 2019 r. w Morągu na stadionie miejskim odbyły się Gminne zawody sportowo-pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych w Morągu. W zawodach udział brały jednostki OSP z terenu gminy Morąg i gościnnie nasza jednostka OSP KSRG Miłakowo.
Jednostki OSP rywalizowały między sobą w trzech konkurencjach.

IV Mistrzostwa woj.war.maz.

IV Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego

            Na stadionie sportowym w Iłowie – Osadzie - powiat działdowski, odbyły się IV Wojewódzkie Zawody Sportowo Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych. Drużyna żeńska z Miłakowa okazała się najlepsza. Będzie ona reprezentować województwo w zawodach krajowych, które obędą się we wrześniu w Koninie.

iłowo

 

                                      Autor: Archiwum OSP Miłakowo

       W zawodach wystartowały 34 drużyny: 20 męskich (grupa A) i 14 kobiecych (grupa C). Powiat ostródzki reprezentowały 3 drużyny: grupa A - OSP Kalnik oraz grupa C OSP Miłakowo (obrońcy tytułu mistrza województwa) oraz OSP Florczaki. Po konkurencjach sztafety pożarniczej i ćwiczenia bojowego po raz trzeci z rzędu niepokonana okazała się drużyna żeńska z Miłakowa. Drużyna z Florczak zajęła 4 miejsce. W grupie mężczyzn Kalnik uplasował się w końcowej klasyfikacji na 9 miejscu. VI Zawody Wojewódzkie MDP

 

VI Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze

 Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

woj. Warmińsko-Mazurskiego

 

 Organizator: KW PSP w Olsztynie, ZP OSP w Mrągowie

 Stadion Miejski w Mrągowie Mrągowo  24-06-2012

 

IMG 0376

Nasze dziewczęta zajeły IV miejsce z wynikim 993 pkt.

Free Joomla templates by Ltheme