Spotkanie wigilijne strażaków w dniu 22 grudnia 2023 r.
To już tradycja, że tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, druhowie z naszej jednostki spotykają się na wspólnej wigilii by połamać się opłatkiem i złożyć sobie życzenia. 22 grudnia 2023 roku o godz. 18:00 w świetlicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Miłakowie odbyło się spotkanie wigilijne, w którym uczestniczyli zaproszeni goście: Burmistrz Miłakowa – dh Krzysztof Szulborski. Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Miłakowie – dh Andrzej Nagraba. Proboszcz Rzymskokatolickiej Parafii pod wezwaniem Krzyża Świętego w Miłakowie - o. Sylwester Brzeziński. Komendant Gminny  ZOSP RP - dh Stanisław Banach. Druhowie z OSP Boguchwały. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. Druh Marcin Zieliński - Naczelnik OSP - przywitał zaproszonych gości, strażaków oraz członków MDP. Życzył wszystkim zebranym, aby te Święta były pełne wiary, ciepła oraz wzajemnej życzliwości i pokoju. O. Sylwester Brzeziński podczas modlitwy odczytał fragment Ewangelii oraz pobłogosławił opłatki. Następnie druhowie mieli okazję podzielić się opłatkiem i złożyć sobie wzajemnie życzenia. Następnie wszyscy zasiedli do kolacji wigilijnej. Nie obyło się oczywiście bez prezentów dla członków MDP.  
Ślubowanie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Miłakowie
Dzień 25 lutego 2023 r. zapisze się w kronice OSP chlubą reaktywacji Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Od dłuższego czasu Zarząd OSP rozważał plany związane z zaangażowaniem dzieci i młodzieży z Miłakowa w działalność naszego stowarzyszenia. W poprzednim roku ogłoszone zostały zapisy do MDP. Na wezwanie odpowiedziało dziesięcioro młodych członków, którzy 25 lutego złożyli przysięgę i zostali włączeni do MDP. Moment ślubowania poprzedzony został wieloma spotkaniami i przygotowaniami do tego wielkiego dnia – kilka spotkań integracyjnych, dyskoteka i noc w straży. Przed członkami naszej MDP jeszcze długa droga do bycia strażakiem, ale mamy nadzieję, że podołają temu zadaniu. Dziękujemy szczególnie rodzicom, których zaangażowanie przerosło nasze oczekiwani – liczymy na dalsze ich wsparcie i wyrozumiałość. Zapraszamy do śledzenia działalności naszej MDP na Facebook-u: https://www.facebook.com/MDP.Milakowo
Podsumowanie XII Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych jednostek OSP powiatu ostródzkiego
W minioną sobotę tj. 3 września 2022 r.w Ostródzie odbyły się XII Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek OSP powiatu ostródzkiego. OSP Miłakowo reprezentowały nasze druhny. Dziewczyny tym razem nie obroniły tytuł mistrzyń powiatu i z niewielką różnicą uplasowały się na 2. miejscu. Serdecznie gratulujemy naszym sąsiadkom z OSP Jurki za świetny wynik i życzymy powodzenia na zawodach wojewódzkich, które odbędą się już za 3 tygodnie. Dziękujemy za pomoc w przygotowaniach do zawodów naszym wspaniałym strażakom, na których dziewczęta zawsze mogą liczyć: dh Kazimierz Maciura, dh Marcin Zieliński, dh Adam Gagat . Podziękowania za udostępnienie stadionu oraz boiska szkolnego do treningów składamy w kierunku MKS Miłakowo i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im Jana Pawła II w Miłakowie
Featured

XI Zawody Sportowo-Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych Powiatu Ostródzkiego

14 września 2019 r. na stadionie przy ul. Wyszyńskiego w Ostródzie rozegrane zostały XI Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych. Kilkanaście drużyn z całego powiatu ostródzkiego wystartowało w sportowo-pożarniczych mistrzostwach powiatu ostródzkiego.

Rywalizacja odbywała się w dwóch konkurencjach tzw. sztafecie pożarniczej 7x50 m i ćwiczeniu bojowym.

W sztafecie na pierwszej zmianie zawodnik musiał dobiec do ustawionego na torze węża i połączyć go z nasadą rozdzielacza, następnie dotrzeć do strefy zmian i przekazać pałeczkę sztafetową, którą była prądownica. Na drugiej zmianie do pokonania był płotek lekkoatletyczny. Trzeci strażak przeskakiwał tzw. „rów”. Czwarty zawodnik musiał jak najszybciej slalomem przebiec między tyczkami. Na piątego czekała do pokonania równoważnia. Szósty w kategorii mężczyzn miał do pokonania wysoką ścianę (dziewczęta przeskakiwały przez lekkoatletyczny płotek). A na ostatniej zmianie zadaniem strażaka było dobiegnięcie do ustawionego na torze węża i rozdzielacza, które należało ze sobą połączyć i z prądownicą minąć linię mety.

Featured

Gminne zawody sportowo-pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych w Morągu

W dniu 1 września 2019 r. w Morągu na stadionie miejskim odbyły się Gminne zawody sportowo-pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych w Morągu. W zawodach udział brały jednostki OSP z terenu gminy Morąg i gościnnie nasza jednostka OSP KSRG Miłakowo.
Jednostki OSP rywalizowały między sobą w trzech konkurencjach.

IV Mistrzostwa woj.war.maz.

IV Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego

            Na stadionie sportowym w Iłowie – Osadzie - powiat działdowski, odbyły się IV Wojewódzkie Zawody Sportowo Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych. Drużyna żeńska z Miłakowa okazała się najlepsza. Będzie ona reprezentować województwo w zawodach krajowych, które obędą się we wrześniu w Koninie.

iłowo

 

                                      Autor: Archiwum OSP Miłakowo

       W zawodach wystartowały 34 drużyny: 20 męskich (grupa A) i 14 kobiecych (grupa C). Powiat ostródzki reprezentowały 3 drużyny: grupa A - OSP Kalnik oraz grupa C OSP Miłakowo (obrońcy tytułu mistrza województwa) oraz OSP Florczaki. Po konkurencjach sztafety pożarniczej i ćwiczenia bojowego po raz trzeci z rzędu niepokonana okazała się drużyna żeńska z Miłakowa. Drużyna z Florczak zajęła 4 miejsce. W grupie mężczyzn Kalnik uplasował się w końcowej klasyfikacji na 9 miejscu. VI Zawody Wojewódzkie MDP

 

VI Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze

 Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

woj. Warmińsko-Mazurskiego

 

 Organizator: KW PSP w Olsztynie, ZP OSP w Mrągowie

 Stadion Miejski w Mrągowie Mrągowo  24-06-2012

 

IMG 0376

Nasze dziewczęta zajeły IV miejsce z wynikim 993 pkt.

Free Joomla templates by Ltheme