XI Zawody Sportowo-Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych Powiatu Ostródzkiego

14 września 2019 r. na stadionie przy ul. Wyszyńskiego w Ostródzie rozegrane zostały XI Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych. Kilkanaście drużyn z całego powiatu ostródzkiego wystartowało w sportowo-pożarniczych mistrzostwach powiatu ostródzkiego.

Rywalizacja odbywała się w dwóch konkurencjach tzw. sztafecie pożarniczej 7x50 m i ćwiczeniu bojowym.

W sztafecie na pierwszej zmianie zawodnik musiał dobiec do ustawionego na torze węża i połączyć go z nasadą rozdzielacza, następnie dotrzeć do strefy zmian i przekazać pałeczkę sztafetową, którą była prądownica. Na drugiej zmianie do pokonania był płotek lekkoatletyczny. Trzeci strażak przeskakiwał tzw. „rów”. Czwarty zawodnik musiał jak najszybciej slalomem przebiec między tyczkami. Na piątego czekała do pokonania równoważnia. Szósty w kategorii mężczyzn miał do pokonania wysoką ścianę (dziewczęta przeskakiwały przez lekkoatletyczny płotek). A na ostatniej zmianie zadaniem strażaka było dobiegnięcie do ustawionego na torze węża i rozdzielacza, które należało ze sobą połączyć i z prądownicą minąć linię mety.

Czytaj więcej: XI Zawody Sportowo-Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych Powiatu Ostródzkiego

Gminne zawody sportowo-pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych w Morągu

W dniu 1 września 2019 r. w Morągu na stadionie miejskim odbyły się Gminne zawody sportowo-pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych w Morągu. W zawodach udział brały jednostki OSP z terenu gminy Morąg i gościnnie nasza jednostka OSP KSRG Miłakowo.
Jednostki OSP rywalizowały między sobą w trzech konkurencjach.

IV Mistrzostwa woj.war.maz.

IV Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego

            Na stadionie sportowym w Iłowie – Osadzie - powiat działdowski, odbyły się IV Wojewódzkie Zawody Sportowo Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych. Drużyna żeńska z Miłakowa okazała się najlepsza. Będzie ona reprezentować województwo w zawodach krajowych, które obędą się we wrześniu w Koninie.

iłowo

 

                                      Autor: Archiwum OSP Miłakowo

       W zawodach wystartowały 34 drużyny: 20 męskich (grupa A) i 14 kobiecych (grupa C). Powiat ostródzki reprezentowały 3 drużyny: grupa A - OSP Kalnik oraz grupa C OSP Miłakowo (obrońcy tytułu mistrza województwa) oraz OSP Florczaki. Po konkurencjach sztafety pożarniczej i ćwiczenia bojowego po raz trzeci z rzędu niepokonana okazała się drużyna żeńska z Miłakowa. Drużyna z Florczak zajęła 4 miejsce. W grupie mężczyzn Kalnik uplasował się w końcowej klasyfikacji na 9 miejscu. VI Zawody Wojewódzkie MDP

 

VI Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze

 Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

woj. Warmińsko-Mazurskiego

 

 Organizator: KW PSP w Olsztynie, ZP OSP w Mrągowie

 Stadion Miejski w Mrągowie Mrągowo  24-06-2012

 

IMG 0376

Nasze dziewczęta zajeły IV miejsce z wynikim 993 pkt.