XI Zawody Sportowo-Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych Powiatu Ostródzkiego

14 września 2019 r. na stadionie przy ul. Wyszyńskiego w Ostródzie rozegrane zostały XI Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych. Kilkanaście drużyn z całego powiatu ostródzkiego wystartowało w sportowo-pożarniczych mistrzostwach powiatu ostródzkiego.

Rywalizacja odbywała się w dwóch konkurencjach tzw. sztafecie pożarniczej 7x50 m i ćwiczeniu bojowym.

W sztafecie na pierwszej zmianie zawodnik musiał dobiec do ustawionego na torze węża i połączyć go z nasadą rozdzielacza, następnie dotrzeć do strefy zmian i przekazać pałeczkę sztafetową, którą była prądownica. Na drugiej zmianie do pokonania był płotek lekkoatletyczny. Trzeci strażak przeskakiwał tzw. „rów”. Czwarty zawodnik musiał jak najszybciej slalomem przebiec między tyczkami. Na piątego czekała do pokonania równoważnia. Szósty w kategorii mężczyzn miał do pokonania wysoką ścianę (dziewczęta przeskakiwały przez lekkoatletyczny płotek). A na ostatniej zmianie zadaniem strażaka było dobiegnięcie do ustawionego na torze węża i rozdzielacza, które należało ze sobą połączyć i z prądownicą minąć linię mety.

W drugim zadaniu drużyny budowały linię ssawną, linię główną, następnym zadaniem była budowa dwóch linii gaśniczych.

W obydwu konkurencjach wśród kobiet bezkonkurencyjne były nasze zawodniczki z OSP Miłakowo. W rywalizacji drużyn męskich najlepsi okazali się druhowie z OSP Brzydowo.