Spotkanie wigilijne strażaków w dniu 22 grudnia 2023 r.
To już tradycja, że tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, druhowie z naszej jednostki spotykają się na wspólnej wigilii by połamać się opłatkiem i złożyć sobie życzenia. 22 grudnia 2023 roku o godz. 18:00 w świetlicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Miłakowie odbyło się spotkanie wigilijne, w którym uczestniczyli zaproszeni goście: Burmistrz Miłakowa – dh Krzysztof Szulborski. Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Miłakowie – dh Andrzej Nagraba. Proboszcz Rzymskokatolickiej Parafii pod wezwaniem Krzyża Świętego w Miłakowie - o. Sylwester Brzeziński. Komendant Gminny  ZOSP RP - dh Stanisław Banach. Druhowie z OSP Boguchwały. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. Druh Marcin Zieliński - Naczelnik OSP - przywitał zaproszonych gości, strażaków oraz członków MDP. Życzył wszystkim zebranym, aby te Święta były pełne wiary, ciepła oraz wzajemnej życzliwości i pokoju. O. Sylwester Brzeziński podczas modlitwy odczytał fragment Ewangelii oraz pobłogosławił opłatki. Następnie druhowie mieli okazję podzielić się opłatkiem i złożyć sobie wzajemnie życzenia. Następnie wszyscy zasiedli do kolacji wigilijnej. Nie obyło się oczywiście bez prezentów dla członków MDP.  
Ślubowanie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Miłakowie
Dzień 25 lutego 2023 r. zapisze się w kronice OSP chlubą reaktywacji Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Od dłuższego czasu Zarząd OSP rozważał plany związane z zaangażowaniem dzieci i młodzieży z Miłakowa w działalność naszego stowarzyszenia. W poprzednim roku ogłoszone zostały zapisy do MDP. Na wezwanie odpowiedziało dziesięcioro młodych członków, którzy 25 lutego złożyli przysięgę i zostali włączeni do MDP. Moment ślubowania poprzedzony został wieloma spotkaniami i przygotowaniami do tego wielkiego dnia – kilka spotkań integracyjnych, dyskoteka i noc w straży. Przed członkami naszej MDP jeszcze długa droga do bycia strażakiem, ale mamy nadzieję, że podołają temu zadaniu. Dziękujemy szczególnie rodzicom, których zaangażowanie przerosło nasze oczekiwani – liczymy na dalsze ich wsparcie i wyrozumiałość. Zapraszamy do śledzenia działalności naszej MDP na Facebook-u: https://www.facebook.com/MDP.Milakowo
Podsumowanie XII Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych jednostek OSP powiatu ostródzkiego
W minioną sobotę tj. 3 września 2022 r.w Ostródzie odbyły się XII Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek OSP powiatu ostródzkiego. OSP Miłakowo reprezentowały nasze druhny. Dziewczyny tym razem nie obroniły tytuł mistrzyń powiatu i z niewielką różnicą uplasowały się na 2. miejscu. Serdecznie gratulujemy naszym sąsiadkom z OSP Jurki za świetny wynik i życzymy powodzenia na zawodach wojewódzkich, które odbędą się już za 3 tygodnie. Dziękujemy za pomoc w przygotowaniach do zawodów naszym wspaniałym strażakom, na których dziewczęta zawsze mogą liczyć: dh Kazimierz Maciura, dh Marcin Zieliński, dh Adam Gagat . Podziękowania za udostępnienie stadionu oraz boiska szkolnego do treningów składamy w kierunku MKS Miłakowo i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im Jana Pawła II w Miłakowie
Podsumowanie Walnego Zebrania Sprawozdawczego za rok 2022 w dniu 3 marca 2023 r.

Podsumowanie Walnego Zebrania Sprawozdawczego za rok 2022 w dniu 3 marca 2023 r.

 DSC0937

Uczestniczący w zebraniu członkowie OSP dokonali wyboru Przewodniczącego Zebrania, Protokolanta, Komisji Mandatowej oraz Komisji Uchwał i Wniosków. Jednogłośnie na Przewodniczącego Zebrania wybrany został dh Stanisław Banach a protokolantem dh Paweł Łapa.

Naczelnik, dh Marcin Zieliński odczytał sprawozdanie z działalności jednostki w 2022 r. Sprawozdanie finansowe za rok 2022 przedstawił Skarbnik, dh Adrian Homza.

Przewodniczący dh Marian Stakun odczytał sprawozdanie Komisji Rewizyjnej.

Plan działalności oraz plan finansowy na rok 2022 odczytali dh Renata Nowikiewicz i dh Paweł Łapa.

W dyskusji dh Renata Nowikiewicz podziękowała strażakom, którzy czynnie angażują się w rozwój jednostki. St. bryg. Tomasz Ostrowski pochwalił nowoutworzoną Młodzieżową Drużynę Pożarniczą oraz podziękował za aktywność i gotowość druhów do podejmowania działań ratowniczych. Mł. bryg. Łukasz Jasiński również podkreślił ważną rolę OSP w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym.

 DSC1002

Dokonano również wręczenia druhom odznak za wysługę lat.

Odznaka za wysługę 45 lat:

  • dh Henryk Białobrzeski
  • dh Marian Stakun

Odznaka za wysługę XXV lat:

  • dh Krzysztof Horyd

Odznaka za wysługę X lat:

  • dh Monika Sulikowska

W wyniku głosowania Zarząd OSP Miłakowo otrzymał absolutorium za 2022 r. Przyjęto również plan działalności i plan finansowy na 2023 r.

Dziękujemy zaproszonym gościom oraz druhom naszej jednostki za przybycie i uświetnienie zebrania.

Related Articles

Free Joomla templates by Ltheme