V Zjazd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Miłakowie w dniu 19 listopada 2021 r.

W dniu 19 listopada 2021 roku odbył się V Zjazd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Miłakowie. Głównym celem zjazdu był wybór nowego oraz podsumowanie pracy ustępującego zarządu miejsko-gminnego. Wśród zaproszonych gości w obradach wzięli udział:

 1. Pan Krzysztof Szulborski  - Burmistrz Miłakowa
 2. Pan Krzysztof Żarnoch - Zastępca Burmistrza Miłakowa
 3. Pan Michał Boczulak - Przewodniczący Rady Miejskiej w Miłakowie
 4. st. bryg. Tomasz Ostrowski - Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie
 5. dh Ryszard Harasim - Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Ostródzie
 6. dh Adam Zaręba - Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Morągu

W trakcie zjazdu dokonano wyboru nowego Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w składzie:

 1. dh Henryk Kuszpit - Prezes
 2. dh Andrzej Nagraba - Wiceprezes
 3. dh Henryk Białobrzeski - Wiceprezes
 4. dh Stanisław Banach - Komendant gminny
 5. dh Kazimierz Maciura - Sekretarz
 6. dh Dariusz Meller - Członek prezydium

Dokonano również wyboru Komisji Rewizyjnej Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w składzie:

 1. dh Anna Czarnecka - Przewodnicząca
 2. dh Marian Stakun - Wiceprzewodniczący
 3. dh Ryszard Sasin - Sekretarz

Wybrani zostali także reprezentanci do Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Ostródzie. Delegatem na Zjazd Oddziału Powiatowego ZOSP RP został wybrany dh Stanisław Banach,. Dh Renata Nowikiewicz została Przedstawicielem Zarządu Miejsko-Gminnego ZOSP RP do Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP.

Współpraca z firmą EXPERT SYSTEM GROUP

Nasza jednostka podjęła współpracę z firmą EXPERT SYSTEM GROUP w dziedzinie montażu instalacji PV. W ramach porozumienia możliwa jest forma dofinansowania Naszej OSP, w przypadku przekazania kontaktu do osoby zainteresowanej i finalizacji montażu instalacji fotowoltaicznej. Jeżeli planujecie montaż instalacji we własnym gospodarstwie domowym zapraszamy do współpracy. Więcej informacji pod numerem telefonu u doradcy ES-G z plakatu.

Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze OSP w dniu 25 czerwca 2021 r.

Po dłuższej przerwie, spowodowanej sytuacją epidemiczną, w dniu 25 czerwca 2021 r. odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Miłakowie, podczas którego przedstawiono najważniejsze informacje z działalności jednostki, plany na przyszłość oraz przeprowadzono wybory.

Otwarcia zebrania dokonała Prezes Zarządu dh Renata Nowikiewicz, która przywitała przybyłych druhów. Wprowadzono sztandar OSP i dokonano zaprzysiężenia nowego członka OSP, dh Łukasza Chudzika. Dokonano również wręczenia druhom odznak za wysługę lat.

IMG 20210625 182228

Odznaka za wysługę 40 lat:

 • dh Henryk Kuszpit

Odznaka za wysługę 35 lat:

 • dh Stanisław Banach

Odznaka za wysługę 10 lat:

 • dh Beata Homza
 • dh Adrian Homza
 • dh Natalia Grabowska
Czytaj więcej: Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze OSP w dniu 25 czerwca 2021 r.

Podsumowanie akcji poboru krwi w dniu 12 czerwca 2021 r.

W dniu 12 czerwca 2021 r. w świetlicy remizy OSP w Miłakowie odbyła się kolejna akcja poboru krwi, którą udało się zorganizować przez OSP Miłakowo we współpracy z Urzędem Miejskim w Miłakowie oraz Burmistrzem Miłakowa . Krew oddawano w godzinach od 9:00 do 12:00. W akcji wzięło udział 14 osób z czego 13 udało się oddać krew. Dziękujemy szczególnie dawcom, którzy oddali krew po raz pierwszy - z każdą akcją kolejne osoby dołączają do grona krwiodawców. Z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Krwiodawstwa (14 czerwca 2021 r.) na osoby które oddały krew czekały również drobne upominki. Dzięki poświęceniu krwiodawców udało się zebrać 5,85 l krwi. Serdecznie dziękujemy wszystkim dawcom, wśród których są także mieszkańcy sąsiednich gmin. Zapraszamy wszystkich do oddawania krwi. Kolejna akcja odbędzie się 14 sierpnia 2021 r.

Podsumowanie akcji poboru krwi w dniu 17 kwietnia 2021 r.

W dniu dzisiejszym (17.04.2021 r.) w świetlicy remizy OSP w Miłakowie odbyła się kolejna akcja poboru krwi, którą udało się zorganizować przez OSP Miłakowo we współpracy z Urzędem Miejskim w Miłakowie oraz Burmistrzem Miłakowa . Krew oddawano w godzinach od 9:00 do 12:00. W akcji wzięło udział 19 osób z czego 18 udało się oddać krew. Dziękujemy szczególnie dawcom, którzy oddali krew po raz pierwszy - z każdą akcją kolejne osoby dołączają do grona krwiodawców. Dzięki poświęceniu krwiodawców udało się zebrać 8,1 l krwi. Serdecznie dziękujemy wszystkim dawcom, wśród których są także mieszkańcy sąsiednich gmin. Zapraszamy wszystkich do oddawania krwi. Kolejna akcja odbędzie się 12 czerwca 2021 r.

#SzczepimySię - Narodowy Program Szczepień - dystrybucja ulotek na terenie gminy Miłakowo

W ramach realizowanego obecnie narodowego programu szczepień przeciw covid-19 Ochotnicze Straże Pożarne w Miłakowie i w Buguchwałach rozpoczęły w dniu 16.03.2021 r. dystrybucję ulotek opracowanych przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów przeznaczonych dla mieszkańców naszej gminy. Ulotki za pośrednictwem Ochotniczych Straży Pożarnych dotrą do każdego gospodarstwa domowego zlokalizowanego na terenach gminy Miłakowo.

Podsumowanie akcji poboru krwi w dniu 13 lutego 2021 r.

Kolejny raz, 13 lutego w świetlicy remizy OSP w Miłakowie odbyła się akcja poboru krwi, zorganizowana przez OSP Miłakowo we współpracy z Urzędem Miejskim w Miłakowie  oraz Burmistrzem Miłakowa . Krew można było oddawać w godzinach 9:00 – 12:00. W akcji uczestniczyło 26 osób z czego 23 udało się oddać krew. Na szczególne uznanie zasługują dawcy, którzy oddali krew po raz pierwszy - z każdą przeprowadzoną akcją możemy liczyć na kolejne osoby, które chcą dzielić się życiem z innymi. Dzięki dobrym sercom naszych mieszkańców zapasy cennej dla życia krwi wzbogaciły się o 10,35 l. Serdecznie dziękujemy wszystkim dawcom i mamy nadzieję, że kolejna akcja  17 kwietnia spotka się z równie dużym (jak nie większym) zainteresowaniem.